Dlaczego na białych meblach kuchennych mniej widać zabrudzenia?

Wrzesień 28, 2020

Białe kuchnie są piękne, przestronne i czyste. A przynajmniej takie robią wrażenie. Skąd się to bierze? Poza tym, że jest stylowa i przyjemna, biała kuchnia charakteryzuje się łatwością w utrzymaniu czystości. Biały nie wymaga żadnej dodatkowej troski, a wygląda lepiej niż inne kolory. Co jest tego powodem? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który udzieli odpowiedzi na to pytanie.

Co sprawia, że białe meble wydają się czyste?

W przypadku ciemnych, a szczególnie czarnych powierzchni kurz bardzo mocno się od nich odcina, więc bardziej go widać. Na jasnych, matowych meblach nie widać kurzu. To dlatego, że jest jasny – siłą rzeczy więc najmniej go widać na jasnych meblach. Drzwi frontowe białych szafek kuchennych także mniej się brudzą. Ciężko powiedzieć, co dokładnie stoi za tym fenomenem, jedno jest jednak pewne – przecieranie ich jest koniecznie dopiero kiedy sami sobie o tym przypomnimy – ponieważ białe szafki nie dadzą po sobie znać, że zostały na nich odciski palców, a nawet drobne plamy. Dodatkowo i jest to bardzo istotne w kuchni, plamy z tłuszczu mniej widać na białych blatach. To dlatego, że takie tłuste zabrudzenia nie odcinają się od tła kolorem, podczas gdy na jakichkolwiek innych (szczególnie ciemnych) meblach od razu rzucają się w oczy. To wszystko, a warto jeszcze dodać, że białą kuchnię można czyścić produktami wybielającymi. Muszą one oczywiście być odpowiednio dobrane do materiału, z którego wykonane są meble. Z tego względu przy korzystaniu z usług stolarskich warto zaprojektować kuchnię tak, aby była funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu czystości. Zapewni to zawsze świeże wnętrze, które ciągle będzie wydawać się nowe.

Czy warto zdecydować się na białą kuchnię?

Na koniec warto wspomnieć, że poza tym, że biała kuchnia robi lepsze wrażenie, bo wygląda schludniej, to ma też długą listę innych zalet. Jest bardzo uniwersalna, można ją urządzić w każdym stylu i połączyć z każdym dodatkiem – spiszą się w niej elementy drewniane, metalowe, kolorowe. Biała kuchnia optycznie powiększy małe mieszkanie, a także nada mu lekkości i przyjemnego wrażenia sterylności. Białe wnętrza są zawsze świeże i uniwersalne, więc nie trzeba się wahać, ponieważ stanowią inwestycję na wiele lat.

Wróć