Jak zagospodarować niewykorzystane wnęki w mieszkaniach?

Lipiec 26, 2021

Wnęki w mieszkaniach wcale nie muszą być nieestetyczną pozostałością. Takie elementy mogą stanowić funkcjonalny i ciekawie prezentujący się kącik lub oryginalną dekorację. Zagospodarowanie niewykorzystanych wnęk to łatwy i szybki sposób na odmienienie charakteru naszego domu. W poniższym wpisie przedstawiamy najciekawsze pomysły, jak wykorzystać tego rodzaju element.

Funkcjonalne sposoby na zagospodarowanie wnęki w mieszkaniu

Jednym z funkcjonalnych sposobów na zagospodarowanie wnęk pod schodami lub w niedużej przestrzeni znajdującej się niedaleko kuchni jest zrobienie małej spiżarni. Wystarczy zamontować kilka półek na słoiki i puszki oraz ładne drzwi. Kolejny ciekawy pomysł to stworzenie spokojnego miejsca do pracy. W tym kontekście najlepiej sprawdzają się małe wnęki, gdzie umieścimy biurko i nieduży blat. Nad nim z kolei zamontujemy kilka półeczek i kontenerów na dokumenty i inne papiernicze przybory. Warto pomyśleć także o zainstalowaniu niewielkiego i wygodnego oświetlenia, aby nie psuć sobie wzroku podczas pracy.

Kolejny funkcjonalny i ciekawy pomysł na zagospodarowanie wnęki w mieszkaniu dotyczy biblioteki. Pomysł ten sprawdzi się szczególnie w przypadku problematycznej przestrzeni, która będzie się tutaj prezentowała niezwykle oryginalnie. Jeśli mowa natomiast o salonie, to warto rozważyć zrobienie kominka np. we wnętrzu ściany lub jadalni, która może znaleźć się pod oknem, przebierając kształt półkola. Warto w tym miejscu nadmienić również, iż wnęki to oczywiście także okazja do postawienia niezwykle funkcjonalnej szafy na wymiar, która sprawdzi się np. przy skosach na poddaszach.

Dobrze zagospodarowana wnęka sposobem na ozdobienie mieszkania

Kto powiedział, że wnęka musi być jedynie funkcjonalna? Taki element można zagospodarować także w niezwykle dekoracyjny sposób, stosując na przykład efektowne i dobrze dobrane oświetlenie LED, obrazy, świece, fototapety czy ciekawe doniczki z roślinnością. Tak naprawdę w tej kwestii ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz upodobania.

Wróć