Matowe czy z połyskiem - jakie fronty kuchenne wybrać?

Styczeń 15, 2023

Jesteś na etapie urządzania bądź wykańczania kuchni? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno wybrać meble kuchenne. Od lat świadczymy profesjonalne usługi stolarskie, starając się przy tym służyć naszym klientom najlepszym doradztwem. Dzięki temu wiemy również, co stanowi największy problem w wyborze idealnego zestawu. Dlatego dziś podpowiemy Ci, jakie są wady i zalety dwóch rodzajów frontów kuchennych. Sprawdź, co cechuje fronty matowe, a co fronty z połyskiem.

Wady i zalety poszczególnych wariantów frontów kuchennych

Fronty matowe są nieco bardziej stonowane niż fronty z połyskiem. Płynniej „wtapiają się” w tło, którym jest cała kuchnia. Są delikatniejsze, dzięki czemu ich wybór można określić jako zachowawczy. Szczególnie w ostatnich latach zyskały na popularności, dlatego coraz częściej można je zobaczyć w nowoczesnych wnętrzach, urządzonych na przykład w minimalistycznym stylu, a nawet w rustykalnych przestrzeniach. Za wadę matowych frontów kuchennych uznaje się to, że mogą być na nich dostrzegalne odciski palców.

Fronty z połyskiem natomiast świetnie rozświetlają wnętrze – co jest możliwe dzięki ich lustrzanemu odbiciu. Gwarantują również efekt głębi. Są dobre przede wszystkim do wnętrz w stylu glamour, ale też do minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeni. Za ich wadę można uznać to, że bywają nieco droższe niż fronty matowe.

Profesjonale projektowanie mebli kuchennych

Jeśli wciąż masz wątpliwości dotyczące tego, jakie meble kuchenne na wymiar będą w Twoim przypadku najlepszym wyborem, skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy Ci, która z dostępnych opcji będzie dla Ciebie idealna. Z przyjemnością wysłuchamy Twoich oczekiwań względem mebli kuchennych i na tej podstawie wykonamy dla Ciebie odpowiedni projekt. Zapraszamy do kontaktu.

Wróć