Meble kuchenne na wymiar czy gotowe zestawy - na co się zdecydować?

Kwiecień 1, 2021

Urządzając kuchnię w pierwszej kolejności, warto podjąć decyzje odnośnie do wyboru mebli. Są dwie możliwości - gotowej zestawy lub zabudowa na wymiar. Na który wariant lepiej się zdecydować? Sprawdźcie ten artykuł.

Rozmiar i kształt kuchni

Ważną rolę przy wyborze mebli kuchennych odgrywa rozmiar i kształt kuchni. Do dużych pomieszczeń łatwiej znaleźć gotowy zestaw, który będzie zawierał wszystkie potrzebne elementy. Niestety na małej powierzchni możliwości są ograniczone, a przede wszystkim wymagają dużej rozwagi i pomysłowości, aby maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń. W takim wypadku z całą pewnością lepiej sprawdzą się meble kuchenne na wymiar, gdyż można jest dowolnie zaprojektować i zastosować nieszablonowe pomysły, które sprawią, że nawet mała kuchnia będzie użyteczna i funkcjonalna.

Podobnie sytuacja wygląda przy pomieszczeniach o nietypowym kształcie. Jeśli w Waszej kuchni są skosy lub kuchnia ma inny niż prostokątny, lub kwadratowy układ, znalezienie gotowych zestawów będzie trudne, a nawet jeśli na nie traficie, to wybór będzie ograniczony.

Indywidualne preferencje i potrzeby

Przy wyborze mebli Istotne są także indywidualne preferencje każdego klienta. Jeśli należycie do osób, które dokładnie wiedzą czego chcą i mają wizję idealnej zabudowy kuchennej, musicie mieć świadomość, że szukając gotowych zestawów, będziecie mieć trudność, ze znalezieniem odpowiedniego produktu. Nawet mimo wprowadzania częściowej personalizacji zabudowy, Wasze możliwości projektowe będą ograniczone. Dla wielu klientów dostępne szablony są wystarczające, jednak jeśli należycie do bardziej wymagającego grona, zdecydowanie postawcie na meble na wymiar. W ten sposób zyskacie szansę na stworzenie dowolnej aranżacji, która zaspokoi Wasze potrzeby i będzie maksymalnie funkcjonalna.

Warto wspomnieć także o jakości. Większość dostępnych w gotowej zabudowie mebli jest wykonana ze sklejki lub słabej jakości materiałów. Meble na wymiar dają gwarancję solidności i pewności.

Jeśli szukacie zaufanego producenta mebli na wymiar lub potrzebujecie porady odnośnie do projektu, to zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiedzą na pytania i zaproponują atrakcyjną cenowo ofertę.

Wróć