Najnowsze trendy w arażacji kuchni. Co jest teraz na czasie?

Styczeń 5, 2021

Kuchnia to część naszego domu, wobec której mamy zawsze znaczne wymagania. Bezdyskusyjnie musi zapewniać wygodę podczas przygotowywania posiłków i ułatwiać przechowywanie produktów oraz pozwolić na utrzymanie porządku przy jak najmniejszym wysiłku. Nie możemy zapomnieć także o walorach estetycznych, gdyż to gustowna aranżacja sprawia, że kuchnia staje się miejscem przyjemnym i użytecznym. A co na ten temat mówią najnowsze trendy?

Kuchnia – propozycje na czasie

Mimo zmian w stylu naszego życia kuchnia niezmiennie stanowi serce każdego domu. Nawet jeśli całe dnie wypełniają nam praca i inne zajęcia, to jej obecność nadaje rytmu naszym sprawom. Jednak i ona nie znosi stagnacji, a wyrazem tego są systematycznie pojawiające się nowe trendy w aranżacji kuchni. Wśród najnowszych tendencji spotkamy:

  • Ponadczasowy minimalizm – ten styl wystroju kuchni nigdy nie wyjdzie z mody. Jednolita zabudowa i szafki bez uchwytów pomagają w utrzymaniu ładu oraz czystości. Gładkie fronty oraz jednorodne blaty kojarzą się z nowoczesnością i doskonałą organizacją. Minimalizm sprawia, że wnętrza staje się przestronne, dlatego tę aranżację wybierają przeważnie właściciele małej kuchni.
  • Nawiązania retro – w aranżacjach wnętrzarskich obecnie najmodniejsze są nawiązania do stylistyki lat 50 i 60 ubiegłego wieku. Moda na tzw. mid-center zagościła na dobre w salonach i pokojach dziennych, a teraz wkroczyła na teren kuchni. Cechy rozpoznawcze to: zaoblone krawędzie, fronty w kolorze ciepłego brązu i charakterystyczne lampy umieszczane nisko nad stołem.
  • Fuzję stylów – rozumianą jako gra z konwencją lub jej łamanie, oczywiście nie powinna być dziełem przypadku. Najlepszy efekt osiągamy, gdy wprowadzimy w przemyślany sposób elementy nawiązujące do innej stylistyki. Tak będzie, gdy na jednej ze ścian kuchni w aranżacji minimalistycznej umieścimy szafkę lub witrynę w stylu klasycznym z bogatymi frezami i przeszkleniami.
  • Moc koloru i faktury – nigdy nie przestaną się nam podobać białe kuchnie czy w naturalnych barwach rozpropagowane przez Skandynawów, ale dizajnerzy zachęcają nas do postawienia na wyraziste barwy. Wybierzmy więc granat, zieleń, ciepły brąz i oczywiście czerń. Można zdecydować się na jednolitą kolorystycznie zabudowę, ale gdy nie jesteśmy przekonani do tego, to równie efektownie wyglądają połączenia wspomnianych barw z bielą czy naturalnymi odcieniami beżu. Natomiast faktura zastępuje tradycyjnie gładkie powierzchnie frontów. Interesująco wyglądają fronty z nierównościami i wypukłościami. Równie silną tendencją są powierzchnie matowe albo nawiązujące do materiałów budowlanych jak beton, kamień czy cegła znane już z blatów oraz ścian nad ciągami roboczymi. Odważni może zdecydują się na fronty obite blachą ze stali lub z miedzi.

Indywidualizm zawsze w trendach

Niezależnie od podpowiedzi stylistów zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że wystrój i urządzenie kuchni powinny odpowiadać naszym upodobaniom oraz potrzebom. Dzięki wykonaniu kuchni na zamówienie możemy wybrać te elementy z najnowszych trendów, które nam najbardziej odpowiadają. Meble kuchenne na wymiar sprawią, że nasza kuchnia zyska modny wystrój, ale nie straci indywidualizmu. Warto pamiętać, że oryginalność to trend ponadczasowy tak, jak najwyższa jakość używanych produktów oraz solidne wykonawstwo. Co więcej, oferta profesjonalnych usług stolarskich przewiduje doradztwo i rozplanowanie układu systemu kuchennego w zgodzie z warunkami pomieszczenia.

Wróć